Sefer Emini sërish gjen golin, vulos fitoren e skuadrës së tij në Danimarkë

Sefer Emini sërish gjen golin, vulos fitoren e skuadrës së tij në Danimarkë

Ekipi Sonderjyske triumfoi bindshëm me 3:0 në ndeshjen jashtë fushe kundër Kolding në play-off të Ligës së Dytë të Danimarkës.

Sefer Emini tregoi lojë të shkëlqyeshme.

Në minutën e 78-të të takimit, Emini shënoi dhe për rezultatin 0:3.

Sonderjyske aktualisht është duke udhëhequr renditjen në play-off me 59 pikë në betejën për t’u ngritur në ligën elitare.

MARKETING