. Teknologji Archives - TV SHENJA

Teknologji Archive

Kina mohon se qëndron prapa sulmit në Microsoft

Kina i mohoi akuzat se ka kryer një sulm të madh kibernetik kundër gjigantit amerikan të teknologjisë, Microsoft. Të hënën, Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera perëndimore akuzuan Kinën për piraterimin e Microsoft-it – një platformë e njohur e postës elektronike, …

Google gjobitet me 500 mijë euro në Francë

Kompania amerikane e teknologjisë Google u gjobit me 500 milionë euro në Francë për një mosmarrëveshje me botuesit francez të gazetave që duan që kompania të paguajë për përdorimin e lajmeve të tyre. Agjencia franceze për mbrojtjen e konkurrencës njoftoi se Google …

Aplikacionet Android po vijnë në Windows 11

Në aktivitetin e sotëm të Windows, Microsoft, prezantoi versionin më të fundit të sistemit operativ me një pamje të re dhe funksionalitete të shtuara. Një prej disavantazheve më të mëdha të Windows është mungesa e aplikacioneve. Por sot kompania ka thënë se …

Microsofti më 24 qershor zbulon Windows 11

Prej disa muajsh Microsoft ka folur për gjeneratën e ardhshme të Windows, por tani informacione të reja flasin jo më për një përditësim të Windows 10-s, por për një version të ri të sistemit operativ, Windows 11. Gjiagnti i softuerit ka lajmëruar …