. Maqedoni Archives - TV SHENJA

Maqedoni Archive

Dimitrov nesër për vizitë në Vjenë

Zëvendëskryetari i Qeverisë i angazhuar për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov, nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Vjenë, në kuadër të së cilës është paraparë të ketë takime me Karoline Edshtadler, ministre për Evropë dhe Kushtetutë dhe me ministrin e Punëve …

Rashkovski jep dorëheqje nga funksioni në Qeveri

Dragi Rashkovski mëngjesin e sotëm përmes një letre drejtuar kryeministrit Zoran Zaev ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Sekretarit për Monitorimin dhe Mbështetjen e Institucioneve në zbatimin e programeve të punës së Qeverisë. Ai nëpërmjet një statusi në Facebook, ngjitur …

Parashikimi i motit

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe me reshje lokale shiu dhe dukshëm më i freskët në veri dhe perëndim. Në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu, erë e fortë dhe bubullima …