. Sport Archives - TV-SHENJA

Sport Archive

Aubameyang në histori të Arsenalit

Me dy golat e shënuar në fitoren e Arsenalit ndaj Norwichit 4:0, Pierre-Emerick Aubameyangu e ka kaluar numrin e 50 golave në Premier League. Sulmuesi nga Gaboni ka vendosur rekord te klubi nga Londra, duke u bërë lojtari më i shpejtë i …

Alen Jasharovski nënshkruan me Renovën

Alen Jasharovski zyrtarisht është futbollisti më i ri i Renovës. Jasharovski pritet të jetë të jetë vlerë e shtuar në repartin e sulmit, pasi largimit të Bojan Miovskit. 28 vjeçari më herët ishte pjesë e ekipeve si Makedonija Gjorçe Petrovi, Shkupi, Euromilku, …

Ibraimi dhe Alimi mbeten pjesë e Shkëndijës

Më një video-promovuese interesante e ku mes tjerash dy të rinjë tetovarë spikasin me shprehjen “Ku ka më mirë se në Shkëndijë”, tre herë kampionët e vendit kanë njoftuar vazhdimin e bashkëpunimit me dy lojtarë të rëndësishëm. Përkundër faktit se media të …