. Sport Archives - TV-SHENJA

Sport Archive

Zyrtare: Amir Rrahmani në Serie A

Amir Rrahmani është zyrtarisht futbollist i Hellas Verona, që nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Serie A. Qendërmbrojtësi i Kosovës ka firmosur kontratë 4-vjeçare, ndërsa paga e tij mendohet të jetë 500-600 mijë euro. Për të marrë shërbimet e 25-vjeçarit, Verona …

Neymar pranon të rikthehet te Barcelona me ulje rroge

Është arritur një akord paraprak mes Barcelonës dhe brazilianit Neymar. Ky është titulli kryesor i gazetës katalanase “Sport”, e cila është shumë pranë klubit “blaugrana”. Sulmuesi 27-vjeçar ka pranuar të kthehet te Barcelona me një kontratë 5-vjeçare, nga e cila do të përfitojë …

Silva konfirmon largimin nga City

David Silva ka konfirmuar largimin nga kampionët e Premier Leagues, Manchester City në përfundim të sezonit të ardhshëm. Mesfushori spanjoll do të luajë sezonin e tij të dhjetë në Premier League dhe ka fituar katër tituj të Premier Leagues, dy kupa FA …

Renditja, Nadal kundër Federer

Zgjedhja e organizatorëve të turneut të Uimbëlldon-it për të promovuar si kokë serie me numrin 2, Roxher Federer, hasi në kritikat e hapura të tenistit tjetër elitar Rafael Nadal. Sportisti spanjoll që mban numrin 2 në renditjen globale, pikërisht përpara zviceranit, e …