. Futboll Archives - TV SHENJA

Futboll Archive

Gattuso pranë shkarkimit, gati zëvendësimi i tij

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, është pranë shkarkimit nga klubi pas rezultateve jo të mira këtë sezon. Sipas të përditshmes Corriere dello Sport, Gattuso është pranë shkarkimit nga klubi napoletan dhe se tashmë Rafa Benitez është opsioni më real për zëvendësimin e …

Sevilla afër Gomezit

Papu Gomez do të largohet nga Atalanta, gjatë këtij afati kalimtar. Sulmuesi argjentinas pas problemeve me trajnerin Gian Gasperini do të shitet nga ekipi italian. Skuadra nga Bergamo ka nisur bisedimet me Sevillan. Ekipi spanjoll thuhet se ka ofruar 10 milionë euro …

Pas humbjes reagon ashpër Klopp

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka pranuar se skuadra e tij nuk luajti në nivelin më të lartë për ta shmangur eliminimin nga FA Cup në duart e Manchester Unitedit, pavarësisht sa fort e deshi fitoren. Goli i mrekullueshëm i Bruno …

Man Utd eliminon Liverpoolin

Dy skuadrat më të mëdha angleze, Manchester United e Liverpool janë takuar në 1/16 e finales në Kupën FA. Tutje ka avancuar Unitedi që të dielën mbrëma fitoi 3:2. Ndeshja ishte dramatike dhe me shumë gola. Manchesteri fitoi falë golit të shënuar …

Barcelona edhe pa Messin shënon fitore në Elche

Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Elche-s, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Manuel Martínez Valero” në Elche. Futbollisti de Jong realizon në minutën e 39-të dhe Ricard Puig në atë të 90-tën, për fitoren e Barcelonës. …

SHKUPI PËRFORCON MBROJTJEN ME RUATUBJAJE

Skuadra e Shkupit e ka përforcuar repartin e mbrojtjes me futbollistin e përfaqësueses së Ruandas, Abdul Ruatubjaje. Ky i fundit vjen nga kampionati amerikan, MLS, duke firmosur me Shkupin kontratë për 1 vit e gjysmë. Ruatubjaje ka luajtur me Kolorado Rapids në …