. GJITHÇKA Archives - TV-SHENJA

GJITHÇKA Archive

I dështon magjia, zhduket 40-vjeçari  

Një magjistar indian i cili u zhyt në lumë i lidhur me zinxhirë dhe litar u gjet i vdekur. Chanchal Lahiri, i njohur me emrin e tij të skenës ‘Jadugar Mandrake’ (Wizard Mandrake), u ul me çikrik në lumin në Kolkata të dielën …

Ja sa kafe duhet të pini në ditë

Gjatë studimit, u zbulua se ata që pinin më shumë se gjashtë filxhanë kafeje në ditë kishin një rrezik 22 për qind më të lartë të sëmundjes kardiovaskulare sesa ata që pinë 1 deri në 2 gota në ditë Për miliarda njerëz …

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i domateve

Sëmundjet kardiovaskulare të përhapura me shpejtësi, kanë një sërë faktorësh nga pas që i shkaktojnë. Këta faktorë mund të varen që nga stili i jetesës, duhanpirja apo ushqimi i keq. Eliminimi i këtyre proceseve dhe zakoneve të përditshme mund të japë rezultate …