. Shqipëri Archives - TV-SHENJA

Shqipëri Archive

Zëri i Amerikës: Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Shkak për këtë duket se u bë një …

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë, Finiq dhe Konispol. Lëkundja është regjistruar në orën 04:07. Deri tani nuk raportohet për dëme. Pak ditë më parë një …

Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet

Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të Gjeoshkencave lëkundjet ka pasur deri në orët e …