. Kosovë Archives - TV SHENJA

Kosovë Archive

Asnjë i vdekur dhe 10 raste me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Gjatë kësaj kohe, janë regjistruar 10 raste të reja me Covid. “Nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19. Gjatë 24 orëve …

Kosovë, 15 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.579 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. MSH njofton sot janë …