. Fotolajm Archives - TV-SHENJA

Fotolajm Archive

Ikja nga qyteti në fshat

Ikja nga qyteti në fshat… Mijëra punëtorë në kryeqytetin indian kanë vërshuar autobusët për të arritur në fshatrat e tyre pas vendimit të qeverisë për të mbyllur për 21 ditë qarkullimin, si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. /SHENJA/

Xhamia e Lublanës, një kryevepër (FOTO)

Lublana, kryeqyteti i Sllovensë do e ketë një xhami në linja moderne në qendër të saj, sipas projektit të studios BIG nga Danimarka. Punimet e atyshme kanë përfunduar dhe kompleksi do të hapet zyrtarisht në qershor, konfirmoi Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë …

Palestinezi e godet televizorin, i jep mesazh Trumpit!

Një palestinez godet televizorin gjatë fjalimit të presidentit Trump ku prezantoi të ashtuquajturën “Marrëveshja e shekullit”. Propozimi i njëanshëm amerikan që fazorizon Izraelin u prit me reagime të vakëta në Evropë dhe Kombe të Bashkuara. Palestinezët dhe vendet kryesore myslimane nuk e pranuan.