. Fotolajm Archives - TV SHENJA

Fotolajm Archive

Foto: kur përmbytet Gaza

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar përmbytje në Gaza, duke e sikletosur dhe më shumë jetesën e vështirë të atyshme. Gaza, një enklavë bregdetare e kontrolluar nga Hamasi, ka një popullsi prej rreth 1.8 milion banorësh. Hera herës, veç përditshërisë së …

(FOTOLAJM) Tërmeti 6,6 ballë në Turqi

Një tërmet me magnitudë 6,6 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në detin Egje, 17 km larg brigjeve të qytezës Seferihisar të Izmirit, në orën 14:51 me kohën lokale. Bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte 16,54 km në thellësi të detit. …

(Foto) Sulmet armene ndaj civilëve

Ushtria armene ka vazhduar të godasë me raketa qytetin Ganja, i dyti më i madh në Azerbajxhan, i cili ndodhet jashtë zonës së konfliktit që është përqendruar në rajonin e Malësisë së Karabakut. Autoritetet kanë njoftuar se në sulmet e fundit janë …