. Bota Archives - TV SHENJA

Bota Archive

Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza

Avionët luftarakë izraelitë kryen sulme ajrore në pika të ndryshme të Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA). Në rrjetin social twitter, ushtria izraelite tha se u goditën një tunel, një kompleks ushtarak dhe pika vëzhguese të Hamasit. Sulmi në fjalë theksohet se është …

Indonezi, zjarri lë pastrehë qindra familje

Zjarri që shpërtheu në Xhakartë, Indonezi, ka lënë 382 familje pa kulm mbi kokë, transmeton Anadolu Agency (AA). Mbrëmë për arsye të panjohura shpërtheu zjarr në lagjen Duri Verior, në Xhakartën Perëndimore, lajmëroi gazeta “Tempo”. Shefi i brigadës zjarrfikëse të Xhakartës, Eko …

Treni bie në greminë, dy të vdekur në Skoci

Së paku dy persona druhet se kanë humbur jetën pasi një tren doli nga shinat sot pranë qytetit skocez Aberdeen, transmeton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra automjete të urgjencës arritën në zonën afër qytezës Stonehaven pas incidentit. Mediat lokale nga vendi i ngjarjes …

Jemen, 174 persona humbin jetën nga përmbytjet

Numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të katastrofës së përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e fuqishme në Jemen është rritur në 174, transmeton Anadolu Agency (AA). Burimet e qeverisë njoftuan se 40 njerëz kanë vdekur vetëm në rajonet nën …

Pompeo: Mos i besoni askujt se Perëndimi po dështon

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, akuzoi Rusinë për minimin e demokracive në Evropë dhe dezinformim, ndërsa Kinën për fushatë të shantazhit në mënyrë që të fitojë ndikimin në botë. Pompeo u bëri thirrje vendeve evropiane të mbrojnë parimet e demokracisë dhe …