. Bota Archives - TV-SHENJA

Bota Archive

Twitter ndalon reklamat politike

Nuk do të ketë më reklama politike në Twittter. Duke nisur nga e premtja, në rrjetin social nuk do të jetë më i mundur publikimi i reklamave me sfond politik. Një zgjedhje “politically correct”, por dhe një vetë rregullim i domosdoshëm për …

Irak, 3 persona humbin jetën në protesta

Të paktën tre protestues kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në përleshjet e sotme midis protestuesve dhe forcave të sigurisë në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, transmeton AA. “Spitalet e Bagdadit regjistruan vdekjen e tre protestuesve dhe të paktën 35 …

OKB: Sulmi ndaj kampit në Idlib, i neveritshëm

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) e dënoi ashpër sulmin ndaj civilëve të pambrojtur, përfshirë njerëz të moshuar, gra dhe fëmijë, në një kamp të personave të zhvendosur në provincën e Idlibit në veriperëndim të Sirisë, transmeton AA. Të paktën 12 njerëz …