. Lajme Archives - TV-SHENJA

Lajme Archive

Sonte pas mesnate ndërron ora

Prej sonte në orën dy pas mesnate fillon llogaritja verore e kohës. Shigjetat do të zhvendosen për një orë përpara që do të thotë në vend se dy ora do të jetë tre. Llogaritja verore e kohës përfundon më 25 tetor në …

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa …

Albin Kurti përgënjeshtron Grenellin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell është takuar dy herë. Kurti ka pohuar se në dy takimet asnjëherë nuk i ka thënë se do të heq tarifën …