Në dy lokacione në Shkup mbrëmë janë djegur katër automjete

Në dy lokacione në Shkup mbrëmë janë djegur katër automjete

Në dy lokacione në Shkup, gjatë natës janë djegur katër automjete, informojnë nga MPB.

Në rastin e parë i cili është paraqitur një SPB Shkup rreth orës 03:12 pas mesnate, në rr. “Cvetan Dimov” është shkaktuar zjarr në automjetin “folksvagen golf”, pronë e B.A.(33) nga Shkupi dhe automjetin “opel korsa”, pronë e E.D.(38) nga Shkupi, të dy me targa të Shkupit.

Ndërkar rasti i dytë, i cili është paraqitur në të njejtën kohë, rreth orës 03:12 në SPB Shkup, është në rr.”Petar Acev” në Shkup, ku është shkaktuar zjarr në automjetin “seat leon” me targa të Shkupit, pronë e V.M.(32) nga Shkupi. Nga zjarri është kapluar edhe automjeti “subaru” me targa të Shkupit, pronë e L.N.(58) nga Shkupi.

Në të dy rastet nuk ka persona të lënduar, ndërsa kanë intervenuar ekipe të Brigadës zjarrfikëse Shkup.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes kanë kryer ekipe të SPB Shkup.

MARKETING