. toplajm Archives - TV-SHENJA

toplajm Archive

Tragjedia në Kumanovë, tre viktimat janë fëmijë

Më fshatin Ramanli të Kumanovës, gjatë ditës së sotme në një shtëpi ka shpërthyer një bombol gazi me ç’rast jetën e kanë humbur tre persona, ndërsa gjashtë të tjerë janë lënduar. Sipas informacioneve, personat e vdekur janë fëmijë, inicialet e tyre janë: …

Milloshovski lëshon “bombë” për Zaevin

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, në konferencë për shtyp, ka lëshuar audio-incizim, në të cilën, pretendon se ish kryeministri Zoran Zaev, bisedon për vendime të Gjykatës Supreme gjatë sjelljes së vendimeve për lëndët. Sipas Milloshoskit, Zaev, në mënyrë direkte është përzier në punën e …

Parashikimi i motit

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri më 0, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej prej shtatë deri më 18 gradë Celsius. …

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në fund të ditës në pjesën verilindore të vendit do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 4 gradë …