(VIDEO) Edi Rama mbështet Presidentin Erdogan

(VIDEO) Edi Rama mbështet Presidentin Erdogan

Turqia ndodhet pranë zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen më 14 Maj. Personalitete të ndryshme nga Ballkani e kanë përkrahur në forma të ndryshme Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan.

Së fundmi edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka theksuar se Erdogan është një lider politik shumë i veçantë sepse thotë atë që bën, dhe bën atë që thotë, raporton SHENJA.

Rama po ashtu theksoi se presidenti turk Erdogan ka bërë një punë të jashtëzakonshme për vendin e tij dhe deklaroi se mbështet Erdoganin në këto zgjedhje.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif