Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të borës, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe veriore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri -1, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -3 deri 4 gradë Celsius.
Nesër dhe gjatë fundjavës moti pritet të jetë i ngjashëm, me temperatura të ulta dhe kushte për paraqitje të mjegullës nëpër lugina.