Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të dobëta të borës në disa pjesë të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -11 në disa vende deri -3, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -3 deri 2 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet që reshjet e borës të ndërpriten, por temperaturat do të vazhdojnë të jenë të ulëta.