Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut.
Në vend do të fryjë një erë e lehtën nga pjesa jugore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 10, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin 12 deri 17 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës./

MARKETING