Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima. Në vend të kësaj, proceset do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe dukuri të izoluar breshëri.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 28 deri në 35 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Ndërsa të hënën pasdite dhe në mbrëmje do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, ndërsa për shkak të energjisë së lartë në atmosferë proceset do të jenë në formë stuhie me reshje të forta shiu, erë të fortë dhe të izoluar shfaqja e breshrit.

MARKETING