Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në mëngjes do të jetë me temperatura të ulëta, për këtë pjesë të vitit, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 22 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë në mëngjes do të mbaj mot i freskët, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif