Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti me diell dhe vranësira mesatare. Në orët e pasdites vranësirat do të rriten dhe vende vende do të ketë paraqitje të shiut, bubullimave dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 22 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Në orët e pasdites pritet mot jo-stabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif