Medvedev: Nuk kemi më mundësi, ne duhet të eliminojmë Zelenskyn

Medvedev: Nuk kemi më mundësi, ne duhet të eliminojmë Zelenskyn

Ish-Presidenti rus Dmitry Medvedev komentoi sulmin e supozuar me dron ukrainas në Kremlin. Ai vuri në dukje se pas këtij akti, Moska nuk ka zgjidhje tjetër veçse të “eliminojë” presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe “klikën” e tij në Kiev.
Në postimin e tij në Telegram, ai përsëriti tezën e Moskës se ishte një “akt terrorist”. Medvedev, i cili aktualisht është nënkryetar i Këshillit të Sigurimit, është pozicionuar si një bashkëpunëtor i ngushtë i Putinit dhe një kritik i ashpër i Kievit, shkruan Sky News.

Kujtojmë se Kremlini ka deklaruar më herët gjatë ditës së sotme se në sulm janë përdorur dy dronë, por ata janë çaktivizuar nga mbrojtja ruse. “Putini nuk u lëndua dhe nuk pati dëme materiale në ndërtesat e Kremlinit”, tha Kremlini.

“Të mërkurën në mbrëmje, regjimi i Kievit u përpoq të sulmonte rezidencën e presidentit rus Vladimir Putin në Kremlin duke përdorur një dron. Dy drone u drejtuan në drejtim të Kremlinit. Si rezultat i veprimeve në kohë të ndërmarra nga ushtria dhe shërbimet speciale duke përdorur sisteme radari të luftës. , dronët u çaktivizuan”, shtuan ata.

Zelensky më pas mohoi përgjegjësinë e Kievit. “Ne nuk po sulmojmë Putinin apo Moskën, ne po luftojmë në territorin tonë. Ne po mbrojmë fshatrat dhe qytetet tona,” tha ai.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif