Hidhet shorti per ndeshjet e Kupës

Hidhet shorti per ndeshjet e Kupës

Në hapësirat e Federatës së futbollit të Maqedonisë është hedhur shorti për 1/16 e finales në Kupën e vendit.

Ekipet që vitin e kaluar luajtën në gjysmëfinale dhe finale si Makedonija Gjorce Petrov, Struga Trim Lum, Shkëndija dhe Sileksi edicionin e sivjetshëm do ta nisin direkt nga 1/8 e finales.

Dyshet e para të edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë janë:

Young Team – Pobeda

Novack – Bregallnica

Bashkimi – Skopje

Arsimi – Tikveshi

Kozhuf – Brera

Karbinci – Voska Sport

Ohrid – Detonit

Bellasica – Goativar

Konjare – Shkupi

Besa – Vardari

Teteksi – Rabotniçki

Vëllazërimi – Pelisteri

Ndeshjet do të luhen me 20 shtator, nga ora 15:00. Kualifikuesi përcaktohet me një ndeshje, ndërsa në rast barazimi, takimi vendoset direkt përmes penalltive.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif