Flet heroi i derbit Emir Sahiti: “E falënderoj Zotin që fituam”

Flet heroi i derbit Emir Sahiti: “E falënderoj Zotin që fituam”

Skuadra e Hajdukut fitoi derbin e madh kroat ndaj Dinamo Zagrebit, minimalisht me 1-0. Përballë tribunave të plota në “Poljud”, skuadra nga Spliti ka festuar një jubile, pasi është kaluar kufiri prej 100 mijë anëtarësh në klubin e tifozëve. Për këtë “Torcida” ka bërë një koreografi të veçantë, dhe lojtarët në fushë i kanë nderuar me një triumf.

Heroi i të “bardhve” ishte Emir Sahiti, i cili shënoi golin e vetëm të takimit.

“Ne nuk duam të ndalemi në 100,000 anëtarë. Ky është Hajduku, kjo është një mrekulli, këta njerëz nuk janë normalë… I jam mirënjohës Zotit që fituam. Urime shokëve të skuadrës dhe tifozëve. Ndeshja ishte e vështirë dhe ne dhe Dinamo patëm shanse dhe unë e shfrytëzova rastin tim.
Tani jemi të lumtur, por tashmë nesër duhet ta harrojmë këtë ndeshje, sepse na pret tjetra. Ky është goli im i dashur në karrierën time, nuk kam shënuar kurrë më parë në një derbi në ‘Poljud’. Vazhdimi i kampionatit? “Ka ende shumë ndeshje, duhet të japim maksimumin dhe të jemi gjithnjë e më të fortë”, tha Sahiti.

Pas javës së 9-të në Ligën e parë të Kroacisë, NK Hajduk është në vendin e parë me 21 pikë, e ndjek Rijeka me 19 dhe Dinamo Zagreb me 18 pikë (-1 ndeshje).

Në javën e ardhshme, NK Hajdukun e pret derbi me Rijekën në fushën e këtyre të fundit.

MARKETING