Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

Struga Trim Lum ka marrë fitore, Shkëndija pësoi humbje, teksa Shkupi nuk shkoi më shumë se një barazim në ndeshjet e luajtura pasditën e sotme në kuadër të xhiros së 28-të në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut.

Kampionët në fuqi, arritën të fitojnë në kryeqytet përballë Makedonija Gjorçe Petrovit falë golit të Besart Ibraimit. Hap fals në garën për titull ka bërë Shkëndija që në Kavadar u mund nga Tikveshi me rezultat 2:1. Spahiu dhe Maleski realizuan për vendasit, përderisa për kuqezinjtë golin e shënoi Totre.

Shkupi është ndalur me barazim pa gola me Sileksin në Kratovë në një fushë jo të përshtatshme për lojë për shkak të rreshjeve të shiut. Me barazim 1:1 është mbyllur edhe takimi ndërmjet Gostivarit dhe Brerës, ndërkohë që fitore të rëndësishme ka marrë Voska Sport që mundi Vardarin në Shkup me rezultat 0:1.

MARKETING