Edhe një shqiptar mund t’i bashkohet Rashicës dhe Muçit te Besiktas

Edhe një shqiptar mund t’i bashkohet Rashicës dhe Muçit te Besiktas

Besiktasi mund të shtojë numrin e lojtarëve shqiptar në sezonin e ri, pasi që është duke e shikuar nga afër mundësinë që të afrojë mbrojësin Berat Gjimshiti.

Sipas mediave turke, koordinatori i përgjithshëm i Besiktas, Samet Aybaba, ka udhëtuar këtë javë jashtë Turqisë për të parë nga afër disa lojtarë.

Aybaba ka ndjekur mbrëmjen mes Sportingut dhe Atalantas në Ligën e Evropës që përfundoi 1-1.

Mbrojtësi 33-vjeçar uruguaian Sebastian Coates dhe mbrojtësi shqiptar 31-vjeçar Berat Gjimishit ishin nën llupën e tij dhe të dy luajtën për 90 minuta.

Mësohet se Aybaba, ka përgatitur një raport të detajuar për të dy lojtarët dhe ka dhënë një opinion pozitiv.

Gjimshiti shtë pjesë e Atalantas nga viti 2016, ndërsa kishte dy sezone si huazim te Avellino dhe Benevento.

Gjimshiti shtë pjesë e Atalantas nga viti 2016, ndërsa kishte dy sezone si huazim te Avellino dhe Benevento.

MARKETING