Dy yjet që i ka piketuar Real Madridi për vitin 2024 – por vetëm njëri mund të kalojë në Santiago Bernabeu

Dy yjet që i ka piketuar Real Madridi për vitin 2024 – por vetëm njëri mund të kalojë në Santiago Bernabeu

Real Madridit i pëlqen shumë Alphonso Davies dhe Reece James, raporton Rodra i Relevos.

Bardhezinjtë do të futen me të gjitha forcat për të dy mbrojtësit e krahut në vitin 2024, por vetëm njëri mund të kalojë në Santiago Bernabeu.

Marrëveshja aktuale e Alphonso Davies me Bayern Munich skadon në vitin 2025, kështu që ai mund të jetë i disponueshëm me një kosto relativisht të ulët verën e ardhshme. Ajo që është e rëndësishme, ai thuhet se po ngadalëson bisedimet e tij për kontratën me kampionët e Bundesligës.

Gjërat mund të jenë më të vështira me Reece James, kontrata e të cilit me Chelsean skadon vetëm në vitin 2028. Përveç kësaj, ai sapo është bërë kapiten i Bluve.

Gjithsesi, Real Madridi ka kursyer shumë para gjatë viteve të fundit. Nëse ata nënshkruajnë Kylian Mbappe si lojtar i lirë vitin e ardhshëm, ata do të jenë ende në gjendje të nënshkruajnë me njërin nga Davies apo James.

Statistikat e Alphonso Davies gjatë dy sezoneve të fundit:

– 69 paraqitje;

– 3 gola;

– 14 asistime.

Statistikat e Reece James gjatë dy sezoneve të fundit:

– 63 paraqitje;

– 8 gola;

– 11 asistime.

Të dy lojtarët kanë qenë mjaft të ekspozuar ndaj lëndimeve afatgjata.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif