Cityit i mbetet posedimi i topit dhe rastet, Realit fitorja dhe gjysmëfinalja

Cityit i mbetet posedimi i topit dhe rastet, Realit fitorja dhe gjysmëfinalja

Real Madridi ka arritur që të eliminojë Manchesterin Cityn pas ekzekutimit të penaltive. Loja pas 90’ minutave përfundoi me barazim 1-1 ndërsa u deshën gjuajtjen e penaltive për të mësuar gjysmëfinalistin e radhës.
Lojtarët e Realit ishin më të sigurt në ekzekutimin e penaltive, duke ja pamundësuar kështu Cityit mbrojtjen e titullit.
Gjatë ndeshjes ata kishin 36 goditje në portën e Realit dhe posedim të topit prej 64% por kjo nuk u ndihmoi atyre për të shënuar fitore. /SHENJA

MARKETING