Zyrtare: Parma rikthehet në Serie A

Zyrtare: Parma rikthehet në Serie A

Liderët e Serie B, Parma, kanë siguruar zyrtarisht promovimin e tyre në Serie A me dy ndeshje të mbetura pas barazimit 1-1 të së mërkurës në mbrëmje ndaj Barit.

Parma është në krye të divizionit të dytë italian me 74 pikë pas 36 ndeshjeve të ligës të sezonit 2023-24, dhe mund të sigurojnë matematikisht statusin e kampionëve të Serisë B nëse mposhtin Cremonese në fundjavë, në varësi të rezultateve.

Parma ka humbur vetëm katër herë në kampionat, ndërsa ka siguruar 21 fitore dhe 11 barazime.
Skuadrës i kanë mbetur edhe dy ndeshje të rëndësishme për të luajtur këtë sezon, duke u përballur me Cremonese të dielën, përpara se të mbyllte sezonin jashtë të premten kundër Reggiana.

MARKETING