Zv/kryeminstri Mexhiti takohet me ambasadoren Ageler

Zv/kryeminstri Mexhiti takohet me ambasadoren Ageler

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Ekologjisë, Izet Mexhiti sot është takuar me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoninë e Veriut, Angela Ageler.

Siç bëhet e ditur Mexhiti dhe Ageler kanë diskutuar për projektet mjedisore, mënyrat për të zbutur ndikimet e ndryshimeve klimatike si dhe përpjekjet e përbashkëta dypalëshe dhe rajonale në zbatimin e reformave dhe mbrojtjen e burimeve të vlefshme natyrore siç është Liqeni i Ohrit.

MARKETING