Xherdan Shaqiri uron me foton e veçantë 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Xherdan Shaqiri uron me foton e veçantë 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e ka uruar festën e Pavarësisë përmes një postimi në “Insta-Story”.

Ai ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë.

Shaqiri e ka përshkruar foton:  “Urime 111 vjetorin”. /Lajmi.net/

 

MARKETING