Tre të plagosur në një sulm me thikë në stacionin kryesor të trenit në Paris

Tre të plagosur në një sulm me thikë në stacionin kryesor të trenit në Paris

Tre persona u plagosën të shtunën në një sulm me thikë në stacionin hekurudhor Gare de Lyon të Parisit, një qendër kryesore udhëtimi.

Policia gjithashtu ka njoftuar se i dyshuari ishte arrestuar, raporton rtl.

Burri i arrestuar, kombësia e të cilit nuk u zbulua, kishte shkuar rreth orës 8:00 të mëngjesit në stacion, i cili është në shërbim të trenave që lëvizin brenda vendit, si dhe atyre që shkojnë drejt Zvicrës dhe Italisë.

Një person ka pësuar lëndime të rënda ndërsa dy të tjerë janë plagosur lehtë, tha policia.

MARKETING