Trajneri i Tottenham e pranon fajin, pas humbjes turpëruese

Trajneri i Tottenham e pranon fajin, pas humbjes turpëruese

Cristian Stellini është i përgatitur të marrë “përgjegjësinë” për goditjen 6-1 të Tottenham në Newcastle, me italianët që thonë se lojtarët “meritojnë mbrojtje”.

Shumë yje të Spurs mund të presin që të sulmohen pas një paraqitjeje poshtëruese në St James’ Park që i pa ata të pësojnë pesë herë në 21 minutat e para.

Gjërat u përmirësuan pak pas kësaj, me Hugo Lloris që u detyrua të largohej në pjesën e parë, por ka shumë pyetje të pakëndshme për t’iu përgjigjur skuadrës së Londrës veriore, pasi panë një goditje serioze në ambiciet e tyre për Champions League.

Stellini i tha Sky Sports se nuk duhet fajësuar skuadra për performancën e dobët.

“Unë jam trajneri dhe jam mbi ta, duhet t’i mbroj ata dhe ata meritojnë mbrojtjen time. Sot duhet ta marr këtë përgjegjësi. Shkoi shumë keq sepse nuk ishim të përgatitur sa duhet për të luajtur një ndeshje të rëndësishme. Ne kemi një skuadër të mirë, por sot askush nuk tregoi se sa të mirë jemi. Ishte përgjegjësia ime të vendosa se si do të luanim dhe vendosëm ta bënim ndryshe për shkak të lëndimeve. Është përgjegjësia ime, e mora dhe ishte gabim. Unë duhet të marr përgjegjësi sepse sapo ndryshuam sistem luajtëm më mirë, shënuam dhe treguam luftë. Është shumë e vështirë të kuptosh pse 25 minutat e para ishin kaq të këqija.”

Tottenham tani do të ketë përballë Manchester United dhe Liverpool në sfidat e radhës për ta.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif