Tensione te Juventusi, Allegri përplaset në zhveshtore me yllin e skuadrës

Tensione te Juventusi, Allegri përplaset në zhveshtore me yllin e skuadrës

Ekipi i Juventusit zbriti dje në fushë për të kryer stërvitjet teksa në tribunat e stadiumit ndodheshin rreth 300 tifozë.

Pas stërvitjes, futbollistët u duartrokitën nga tifozët teksa më pas dhanë edhe autografe. Por e gjithë festa në Torino, u prish pas një përplasje mes argjentinasit Leandro Paredes dhe trajnerit Masimiliano Alegri.

Pasi dolën nga fusha, mesfushori iu drejtua dhomave të zhveshjeve tepër i trishtuar dhe i mërzitur. Më pas aty shkoi dhe Allegri teksa Paredes ka shpërthyer ndaj tij.

Sipas mediave italiane, shkak është bërë mosaktivizimi i tij në ndeshje.

Pas këtyrë momenteve tensionuese mes tyre, argjentinasi nuk iu është bashkuar drekës kur kanë qenë pjesë të gjithë shokët e skuadrës dhe pjesa tjetër e Juventusit.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif