Sulm me dron rus në Ukrainë/ Tre të vdekur dhe 8 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Sulm me dron rus në Ukrainë/ Tre të vdekur dhe 8 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Të paktën tre persona u vranë gjatë natës në Ukrainë në sulmet me dron rus në Kharkiv dhe Odesa, sipas autoriteteve ukrainase.

Dy persona u vranë, tetë u plagosën, duke përfshirë një fëmijë tre vjeç dhe gjashtë janë të zhdukur kur një dron rus goditi një ndërtesë apartamentesh në Odessa.

Në një video të postuar nga Zelensky, një pjesë e madhe e një ndërtese apartamentesh është shembur dhe dhjetëra shpëtimtarë kërkojnë për të mbijetuar dhe viktimat nën rrënoja.

MARKETING