RMV, ndjehet tërmet në rajonin e Manastirit

RMV, ndjehet tërmet në rajonin e Manastirit

Një lëkundje e tokës në intensitet prej 3 deri në 4 ballë të shkallës makrosizmike evropiane dhe me magnitudë të Rihterit prej 3.3 ballë, është ndjerë mbrëm në Maqedoninë e Veriut.

Dridhjet janë regjistruar në ora 21:59 dhe janë ndjerë në Manastir dhe rrethinë.

Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematik-shkencor në Shkup, njofton se epiqendra e tërmetit është 125 kilometra në jugperëndim të Shkupit.