Pse nuk po rikthehet në stol, zbulohet kushti i Zidane

Pse nuk po rikthehet në stol, zbulohet kushti i Zidane

Zinedine Zidane qëndron pushim prej qershorit të vitit 2021, kur i dha fund aventurës së dytë si trajner i Realit të Madridit.

Zizou ka marrë disa oferta të ndryshme, por dëshira e tij e madhe është të ulet në pankinën e kombëtares së Francës.

Todofichajes shkruan se synimi i 51-vjeçarit nga Marseille është të emërohet tekniku i “Gjelave” pas Euro 2024.

Për Zidane u përfol edhe për rikthimin te Juventusi, klub ku kaloi pesë sezone fantastike si futbollit.

Por në stolin e bardhezinjve vijon të qëndrojë i fortë Max Allegri. Pavarësisht kritikave të shumta dhe mos arritjes së objektivave.

Zidane po pret Francën dhe përfundimin e Euro 2024. Kompeticion që do të organizohet verën e ardhshme në Gjermani.

Pasi fitoi Botërorin dhe Europianin me Francën si futbollist, ai synon të fitojë gjithçka me Kombëtaren e tij si trajner.

MARKETING