Parashkimi i motit

Parashkimi i motit

Sot në mbarë vendin do të mbizotërojë mot pjesërisht me vranësira e me periudha me diell.

Pasdite do të jetë i paqëndrueshëm, me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullimë. Në disa vende proceset do të jenë më intensive në formën e një stuhie me erë të fortë dhe kushte për shfaqjen e breshërit. UV=6

Në Shkup, paradite do të ketë mot me diell e me vranësira të ulëta deri mesatare, ndërsa pasdite në pjesë të luginës do të ketë mot jostabil, me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

 

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif