Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës nëpër disa lugina të caktuara. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 6 deri në 12 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë paradite me mjegull, ndërsa gjatë ditës me vranësira mesatare dhe me erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

MARKETING