Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Gjatë paradites në disa pjesë të vendit do të ketë edhe mjegull.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -12 deri -2 gradë ndërsa ajo e ditës prej 1 deri 9 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperature të mëngjesit -7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 4 gradë Celsius.