Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe kushte për reshje të borës.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri 3 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 4 deri 11 gradë Celsius.
Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ftohtë dhe me reshje të borës në vendet më të larta malore.