Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti paradite do të jetë me diell me vranësira mesatare. Pasdite do të ketë vranësira të shtuara me reshje të shpejta të rrëmbyeshme dhe kushte për shtrëngata të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 19 deri në 26 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot pjesërisht i vranët me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale me vranësira të paqëndrueshme me reshje të dendura shiu dhe bubullima, sidomos ditën e martë, kur temperaturat gjatë ditës do të zvogëlohen me disa gradë.

MARKETING