Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe më i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 8 deri në 14 gradë.

Në Shkup të dielën do të mbajë mot me diell dhe më i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 12 gradë.