Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut. Në disa vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 17 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu. Pasdite në disa pjesë të luginës reshjet do të jenë të rrëmbyeshme, të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.