Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira.
Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimet veriore dhe veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri në 2, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 10 deri në 17 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë me diell dhe vranësira.