Pajtim Kasami bëhet me skuadër të re, rikthehet në Itali pas 12 viteve

Pajtim Kasami bëhet me skuadër të re, rikthehet në Itali pas 12 viteve

Futbollisti shqiptar, Pajtim Kasami karrierën e tij do ta vazhdojë në Itali. 31 vjeçari është larguar nga Olimpiakosi dhe është transferuar në futbollin italian, duke firmosur kontratë me skuadrën e Samdorias.

Kasami dhe ekipin nga Italia ka arritur marrëveshje një vjeçare, ndërsa për trajner te kjo skuadër do ta ketë emrin e njohur, Andrea Pirlon. Futbollisti shqiptar gjatë karrierës së tij ka luajtur për klube të ndryshme si Baseli, Lucerni e Sioni në Zvicër si dhe për Notingam Forestin dhe Fullhamin në Angli.

Ai edhe më herët ka luajtur në Itali, ku ishte pjesë e Palermos gjatë vitit 2011.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif