Mexhiti: Sonte shtrëngojmë duart me Mickoskin për koalicion të ri qeveritar

Mexhiti: Sonte shtrëngojmë duart me Mickoskin për koalicion të ri qeveritar

Izet Mexhiti nga koalicioni VLEN në një intervistë për TV 24 deklaroi se sonte mandatari Hristijan Mickoski dhe liderët e VLEN-it pritet t’i shtrëngojnë duart për qeverinë e ardhshme.

“Negociatat janë drejt fundit dhe koalicioni “VLEN” do të mbyllë negociatat për formimin e qeverisë me VMRO-DPMNE-në. Parimet e qeverisë së re janë vendosur, programet janë harmonizuar dhe jemi drejt fundit të eshalonit të tretë”, dekaroi Mexhiti.

MARKETING