Mbi 13 mijë pasgoditje në zonën e tërmeteve në Türkiye brenda një muaji

Mbi 13 mijë pasgoditje në zonën e tërmeteve në Türkiye brenda një muaji

Pas tërmeteve me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë që ndodhën më 6 shkurt me epiqendër provincën verilindore të Türkiye-s, Kahramanmaraş, e deri më sot janë shënuar 13.753 pasgoditje në rajon, raporton Anadolu.

Sipas informacionit të marrë, vazhdojnë pasgoditjet pas tërmetit që preku 11 provinca të rajonit.

Për shkak të tërmeteve në Kahramanmaraş në rajon deri më sot janë shënuar 13.753 pasgoditje.

Në postimin nga Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) thuhet se vazhdojnë pasgoditjet e tërmetit.