Kikbokseri shkupjan Turker Ismaili kalon në gjysëmfinale të kikboksit evropian për juniorë

Kikbokseri shkupjan Turker Ismaili kalon në gjysëmfinale të kikboksit evropian për juniorë

Dje në ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian për fëmijë, kadetë dhe juniorë në kikboks që janë duke u zhvilluar këto ditë në Stamboll të Turqisë, kikbokseri shkupjan Turker Ismaili ka fituar me rezultat 3-0 ndaj përfaqësuesit grek Arapogiannis Pantaleimon. Pas betejës së ashpër që zhvilloi dje në ring shkupjani Turker Ismaili u kualifikua në gjysëmfinale ku ditën e ejte pritet që të përballet në ndeshje kundër ukrainases Nikita Tertishnyi.

Kualifikimi në gjysmëfinale shkupjanit Ismaili i ka garantuar më së paku fitoren e medaljes së bronztë, ndërsa gjithçka do të definohet ditën e enjte ku nëse Ismaili triumfon ndaj kundërshtarit ukrainas, gjasat reale janë që ai të kthehet me medalje të artë në vendlindje.

Ndërkaq dje, dy garuesit nga Maqedonia e Veriut: Jodranka Temelkova dhe Petar Ilkovski humbën ndjeshjet e tyre.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif