Interi fiton derbin me Milanin, vendos goli Lautaros

Interi fiton derbin me Milanin, vendos goli Lautaros

Interi ka fituar derbin e Milanos me rezultatin 1-0. Golin e vetëm dhe vendimtarë në ndeshje e shënoi Lautaro Martines në pjesën e parë.
Edhe në 45 minutat e tjerë më të mirë ishin Interi, por më gola nuk dhanë. Milani në anën tjerë nuk rrezikuan thuajse fare portën Onana.
Me këtë fitore ngjitet në vendin e dytë me 43 pikë. Milani pas humbjes bien në vendin e gjashtë me 38 pikë gjithsej.