Inter-i përgatit festën e titullin, ndryshon data e derbit të Milanos-s

Inter-i përgatit festën e titullin, ndryshon data e derbit të Milanos-s

Derbi i Milanos do të luhet më 22 prill dhe Interi mund të festojë atë ditë titullin e Serisë A.

Pas zhgënjimit të madh në Champions, tifozët zikaltër kanë vetëm një skenar në kokë, një përfundim ideal për të festuar yllin e dytë në fanellë.

Për të festuar, Interit i duhet deri në derbin me Milanin një diferencë prej 13 pikësh, dhe jo më pak.

Zikaltërit kanë mbyllur llogaritë me Evropën, por Milan dhe Roma janë ende në lojë. Në program është ndeshja mes tyre në Ligën e Europës dhe kjo ka bërë që drejtuesit e Serie A të plotësojnë kërkesën e dy klubeve për të shtyrë ndeshjet respektive në javën e 33-të.

 

MARKETING